Uwagi dotyczące instalacji Frigidaire Faa087s7a14

Instalacja Frigidaire Faa087s7a14 jest szybka i łatwa, ale istnieje kilka ważnych uwag, które należy wziąć pod uwagę. Przede wszystkim należy zachować ostrożność podczas instalowania tego urządzenia, aby upewnić się, że wszystko jest poprawnie zamontowane i bezpieczne. Należy również upewnić się, że jest ono podłączone do odpowiedniego obwodu elektrycznego. Przeczytaj instrukcję obsługi Frigidaire Faa087s7a14, aby uzyskać więcej informacji na temat bezpiecznej instalacji urządzenia.

Ostatnia aktualizacja: Uwagi dotyczące instalacji Frigidaire Faa087s7a14

Podczas próby aktualizacji do najnowszej wersji systemu Windows może zostać wyświetlony komunikat "Elementy, które wymagają Twojej uwagi", a komputer zauważy problem ze zgodnością ze sterownikiem, sprzętem, aplikacją, funkcją lub ustawieniem prywatności. Te problemy mogą prowadzić do nieoczekiwanego sposobu działania, więc aktualizacja nie zostanie zaoferowana. Oto kilka najczęściej spotykanych komunikatów oraz informacje o tym, co zrobić, aby usunąć problem.

Jeśli zostanie wyświetlony komunikat „Nie musisz nic robić”

 • Jest to działanie celowe i nie musisz nic więcej robić w tym momencie.

 • Zalecamy zachowanie bieżącej wersji systemu Windows.

  Jeśli problem można rozwiązać, Windows Update automatycznie zaoferuje Ci najnowszą wersję systemu Windows.

Jeśli zostanie wyświetlony komunikat dotyczący podpisywania pakietu testowego

Próbujesz zainstalować wersję wstępną systemu Windows. Dołącz do Niejawnego programu testów systemu Windows lub wybierz przycisk "włącz" podczas instalacji, aby zezwolić urządzeniu na ufanie kompilacjom niejawnego programu testów. 

Jeśli zostanie wyświetlony komunikat o niezgodnych ustawieniach prywatności

Ten problem można rozwiązać, zmieniając ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz Zmienianie ustawień prywatności w systemie Windows.

Jeśli zostanie wyświetlony komunikat o niezgodnej aplikacjiZaktualizuj aplikację: Upewnij się, że urządzenie jest połączone z Internetem. Następnie wybierz link Dowiedz się więcej lub zamiast tego zaktualizuj, aby odwiedzić artykuł wyjaśniający problem ze zgodnością. Artykuł zostanie przeniesiony do witryny internetowej dostawcy oprogramowania, gdzie możesz zaktualizować aplikację do wersji zgodnej z najnowszą wersją systemu Windows. Po zaktualizowaniu aplikacji wróć do wiadomości „Elementy wymagające Twojej uwagi”, a następnie wybierz pozycję Odśwież. Jeśli nie ma żadnych dodatkowych problemów ze zgodnością, można kontynuować aktualizację.

Automatycznie odinstaluj aplikację: Jeśli nie potrzebujesz aplikacji, wybierz przycisk Odinstaluj, aby automatycznie ją odinstalować. Po usunięciu aplikacji strona powinna zostać automatycznie odświeżona. Jeśli nie ma żadnych dodatkowych problemów ze zgodnością, można kontynuować aktualizację.

Odinstaluj aplikację ręcznie: W niektórych przypadkach nie można zaktualizować aplikacji ani automatycznie jej odinstalować. W takim przypadku należy ręcznie odinstalować aplikację. Możesz spróbować wykonać czynności opisane w artykule Naprawianie lub usuwanie programów w systemie Windows, ale jeśli napotkasz trudności podczas ręcznego odinstalowywania aplikacji, skontaktuj się z pomocą techniczną. Po usunięciu aplikacji wróć do komunikatu "Elementy, które wymagają Twojej uwagi", a następnie wybierz pozycję Odśwież.

Jeśli zostanie wyświetlony komunikat o tym, że komputer nie spełnia minimalnych wymagań systemowych w celu uaktualnienia

Zalecamy, aby nie kontynuować uaktualniania.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Instalowanie systemu Windows 11 na komputerach, które nie spełniają minimalnych wymagań systemowych.

Zobacz też: Powiadomienie o wyświetlaczu audio Intel: "Co wymaga Twojej uwagi"
Uwagi dotyczące instalacji MS SQL ServerZobacz takżeWyślij wiadomośćPytania i odpowiedzi
Pomoc programu WAPRO Mag

Uwagi dotyczące instalacji MS SQL Server

 • Instalacja serwera SQL jest procesem bardzo skomplikowanym, podobnym do procesu instalacji nowego systemu operacyjnego. Podczas jej działania zostaje wymieniona na nowe większa część istotnych bibliotek Windows, między innymi takich jak sterowniki ODBC, MDAC itp. Dlatego w zależności od konfiguracji systemu, zainstalowanych programów i pielęgnacji systemu (jak również ilości wolnego miejsca na dysku! ) instalacja może przebiegać w różny sposób.

 • Program instalacyjny serwera jest dostarczany przez firmę Microsoft, dlatego nie mamy żadnego wpływu na przebieg procesu ani na komunikaty wyświetlane w języku angielskim. Postęp poszczególnych faz procesu często nie jest sygnalizowany albo sygnalizowany nieprawidłowo. W takich przypadkach o pracy komputera świadczy jedynie migająca lampka dysku oraz zmieniające się statusy, umieszczonych w oknie informującym o trwaniu instalacji. Gdyby te sygnały ustały na dłużej niż 25 min należy sądzić, że proces się zawiesił i należy zrestartować komputer.

  W przypadku niepowodzenia instalacji należy powtórzyć od początku cały proces. Przedtem jednak konieczne jest przeprowadzenie deinstalacji serwera baz danych, inaczej serwer nie zechce się powtórnie zainstalować.

  Może się okazać, że instalacja serwera została przerwana w momencie, który uniemożliwia przeprowadzenie zwykłego procesu deinstalacji. W takim przypadku należy wykonać ręczną deinstalację serwera.

  Serwer może wymagać w przypadku ręcznej instalacji dodatkowego doinstalowania oprogramowania, które jest wymagane a nie jest dołączone do instalatora (w zależności od instalowanej edycji serwera bazy danych). W tym przypadku należ zwrócić uwagę na komunikaty instalatora i pobrać dodatkowe oprogramowanie z podanych adresów.

Zobacz także

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

micisek 28 Mar 2015 14:27 4095

 • #1Level 10  

  #1

  Cześć,
  po ostatnich przygodach z siecią w mieszkaniu babci noszę się z zamiarem jej wymiany. Obecnie jest 2-przewodowa na Al z zabezpieczeniem przedlicznikowym topikowym 20A. Za licznikiem jest 16A.
  Dzwoniłem do administracji, aby sprawdzić w jakiej sieci pracuje ten budynek, ale oni odsyłają mnie do ZE. Moim zdaniem ZE odpowiada za przyłącze, a za WLZ to już chyba administracja? Czy Ktoś z forumowiczów może miał już takie przejścia formalne? Do kogo powinienem zgłosić, że chcę wymienić całą instalację od WLZ (administracja z tym pytaniem odsyła mnie do ZE, jedynie co potrafili powiedzieć, że musi być projekt i odbiór)? Czy może to zrobić wynajęty elektryk czy to robi ZE? Jeśli ZE, to jakie są terminy i koszty? Czy to się odbywa na zasadzie zgłoszenia, czy podania na piśmie? Jakie są terminy na decyzję? Jest to dla mnie ważne, ponieważ wymiana instalacji wiąże się z "małym" remontem i nie chciałbym pozostać bez prądu w mieszkaniu. No i muszę rozmieścić prace w czasie.
  Oczywiście sam chciałbym położyć instalację, a elektrykowi zlecić podłączenia, projekt i pomiary. Zamieszczam schemat, czy takie rozwiązanie wystarczy, aby sieć była bezpieczna w użytkowaniu? Oczywiście przewody N i PE trafią na szynę Nie chcę wygłupiać się i przesadzić z kosztami. Jedynym miejscem na punkt podziału PEN na PE i N są zaciski na WLZ (niestety WLZ nie jest miedziany i wygląda na 10mm2).
  A. W mieszkaniu jest piec gazowy. Jak sprawdzić czy w budynku jest GSU. I czy po remoncie ja coś mam do niej podłączać?
  Proszę o oceny i uwagi.

 • #2Akrzy74

  R. I. P. Meritorious for the elektroda. pl  #2

  micisek wrote:

  Oczywiście sam chciałbym położyć instalację, a elektrykowi zlecić podłączenia, projekt i pomiary. Zamieszczam schemat, czy takie rozwiązanie wystarczy, aby sieć była bezpieczna w użytkowaniu?

  1. Tam nie ma żadnej sieci.
  2. Chcesz zlecić podłączenie, projekt i pomiary elektrykowi, ale pomyliłeś kolejność- najpierw robi się projekt.
  3. Takie rozwiązanie jest błędne. Zostaw to osobie która zna się na aktualnych wymaganiach instalacji elektrycznej.Podsumowując- elektryk wykona uproszczony schemat rozdzielnicy i wykona wszelkie formalności. Ty możesz wstawić schemat rozdzielnicy wykonany przez elektryka- wykonawcę do naszej oceny.

 • #3#3

  Do Akrzy74:
  Ad. 1 Jeśli napiszę instalacja to będzie właściwe wyraz? I niech też nie będzie schemat a rysunek poglądowy:)
  Ad. 2 W wyniku własnych doświadczeń z elektrykami przy remoncie mojego mieszkania, chciałbym upewnić się co do moich założeń. Jestem po rozmowie z dwoma elektrykami i dostałem 2 różne rozwiązania moich potrzeb. Po drugie żaden z nich nie chciał się podjąć spraw formalnych z administracją.
  Ad. 3 Czy możesz mi powiedzieć, na czym polega błąd?

 • #4User removed accountUser removed account  #4

  To czy musisz coś załatwiać z administracją zależy od tego jaki jest status własności lokalu.
  Jeżeli lokal jest twój (Babci) to nie musisz nic załatwiać.
  Najmniejsze koszty to jeden RCD na wszystkie (bez wyjątku) gniazda.

 • Helpful post

  #5elpapiotr

  Electrician specialist  #5

  Bronek22 wrote:

  To czy musisz coś załatwiać z administracją zależy od tego jaki jest status własności lokalu.
  Najmniejsze koszty to jeden RCD na wszystkie (bez wyjątku) gniazda.

  Mała nieścisłość, kolego Bronku, dlatego uzupełnię:
  - niezależnie od statusu mieszkania należy powiadomić administrację o rodzaju i zakresie prac remontowych, tym bardziej przy pracach w części wspólnej budynku.
  - RCD owszem, na wszystkie gniazda + oświetlenie łazienki.

 • #6#6

  Więc zgodnie z Waszymi radami, będę musiał dołożyć jeszcze przynajmniej 2 RCD? Jeśli tak, to nie zmieszczę się w rozdzielnicy 12 polowej No i strasznie podraża to koszt instalacji, no ale jak mus to mus.

 • #7TWK#7

  micisek wrote:

  Więc zgodnie z Waszymi radami

  Pierwszym krokiem wymienionym w radach jest zaproszenie elektryka. Pytań i wątpliwości po obejrzeniu tego "schematu" nasuwa się więcej. Na tyle dużo, że podejrzewamy, że kolega nie podoła temu zadaniu.

  micisek wrote:

  wymiana instalacji wiąże się to z "małym" remontem i nie chciałbym pozostać bez prądu w mieszkaniu.

  Mieszkanie nie musi być nawet na dzień odłączone od zasilania - elektryk sobie poradzi z zasilaniem urządzeń w czasie remontu.

 • #8ta_tarLevel 39  #8

  Nie wiem czy kolega dobrze to zrozumiał

  Bronek22 wrote:

  - RCD owszem, na wszystkie gniazda + oświetlenie łazienki.

  ale zapewne chodzi o to że na swoim schemacie wszystkie gniazdka możesz podpiąć pod jedno RCD a pod drugie np. oświetlenie.

 • #9#9

  Naprawdę to Bronek napisał?

 • #10#10

  Bronek22 wrote:

  - RCD owszem, na wszystkie gniazda + oświetlenie łazienki.

  Po pierwsze to nie mój tekst.

  Quote:

  ale zapewne chodzi o to że na swoim schemacie wszystkie gniazdka możesz podpiąć pod jedno RCD a pod drugie np.

  Napisane precyzyjnie jedno RCD + oświetlenie łazienki.
  Natomiast autor tematu nie zrozumiał tego tekstu.

 • #11#11

  przepraszam źle zacytowałem (źle skasowałem niepotrzebny tekst).

 • #12#12

  Już kumam Jedna RCD na wszystkie gniazda + ośw. łazienki. Reszta oświetlenia tylko nadmiarowo-pradowe.
  Kolego TWK, jakie błędy masz na myśli? Złe zaplanowane RCD, czy dobór zabezpieczeń, może przewody nie takie? Możesz podpowiedzieć?

 • #13#13

  Podpowiedzi nie dam, ale na początek zadam kilka pytań:
  1. Jakie parametry RCD kolega przewiduje?
  2. Z jakiego materiału są rury CO, wod, kan i gaz i przez jakie pomieszczenia przychodzą?
  3. Jaką moc ma "płyta ele"?
  4. Czy w mieszkaniu planowana jest pralka lub zmywarka?
  5. Jaka moc przyłączeniowa?
  6. Kto koledze pozwolił zainstalować C25 jako zabezpieczenie przedlicznikowe?
  7. Czy znane jest koledze pojęcie selektywności działania zabezpieczeń?
  8. W jakim układzie pracuje sieć zasilająca budynek?

 • #14#14

  Ad. 1 P302 25A 30mA
  Ad. 2 miedź, kanalizacja PVC, Gaz: korytarz-przedpokój-kuchnia, C. O. na zewnątrz (nie w ścianie),
  Ad. 3 3, 6 kW
  Ad. 4 pralka w łazience, zmywarka-niekoniecznie, ale piekarnik tak (sąd RCD tylko na gniazda nad blatem)
  Ad. 5 jest obecnie 20A jako przedlicznikowe więc pewnie 4 kW
  Ad. 6 nie instalowałem jeszcze
  Ad. 7 tak, dlatego chciałbym zastosować zdroworozsądkową liczbę zabezpieczeń
  Ad. 8 w poniedziałek będę dzwonił do ZE bonie jestem pewny czy w TN-C

 • #15fighterLevel 21  #15

  Kolego zostaw ta robotę elektrykowi z uprawnieniami który zrobi jakiś wstępny projekt, załatwi papiery w ZE czy administracji oraz wykona instalacje tak by można było bezpiecznie z niej korzystać.Twoja wiedza jest częściowa i niespójna co nie pozwala ci w całości na wykonanie instalacji w sposób bezpieczny i prawidłowy o projektowaniu nie wspominając.kolego chcesz na mocy przyłączeniowej 4kW przyłączyć piekarnik z 3, 5kW do tego płytę elektryczną 3, 6kW i pralke z 2kW itd.powodzenia wiesz, że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele i z jakiego powodu

 • #16Łukasz-O

  Admin of electroenergetics  #16

  Kolego, 4kW to śmiech na sali przy płycie grzewczej 3, 6kW. Moim zdaniem powinieneś wystąpić o nowy przydział mocy i zabezpieczenie 3x25A. Np. w Warszawie z tego co pamiętam minimalny przydział mocy przy tym zabezpieczeniu to 12, 5kW. Bez tego zapomnij o gotowaniu.

 • #17#17

  Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
  Uświadomiło mi to, że warto przy zmianie instalacji wystąpić o nowy przydział mocy. Bo jeśli nie teraz będzie potrzebna większa moc, to kto wie jaka w przyszłości. W zawiązku z tym cały układ musi być przebudowany.

 • #18metalMANiuLevel 20  #18

  TWK wrote:

  7. Czy znane jest koledze pojęcie selektywności działania zabezpieczeń?


  micisek wrote:

  Ad. 7 tak, dlatego chciałbym zastosować zdroworozsądkową liczbę zabezpieczeń

  Kolego, tą odpowiedzią potwierdziłeś, że pojęcie selektywności nie jest Tobie znane. Bo nie o liczbę aparatów tutaj chodzi, ale o to, czy przy zwarciu zadziała wyłącznik główny czy wyłącznik danego obwodu.

 • #19#19

  TWK wrote:

  7. W jakim układzie pracuje sieć zasilająca budynek?

  Co się stanie jak nie będzie miał selektywności zwarciowej?
  Najwyżej poniesie S-kę na klatce schodowej.
  Zwarcie to rzadki przypadek - wiec nie rób z tego problemu.

  Kolego TWK - lepszy jest brak selektywności z S-ką, niż selektywność zwarciowa z oplombowanym topikiem.
  Przeciążenie łatwo zrobić - suma wartości zabezpieczeń znacznie przekracza wartość przedlicznikowego.
  Żeby wymieniać oplombowany topik, trzeba wzywać montera z ZE.
  Nie życzę ci takiej opcji w czasie świąt.

  Co do sieci - w budynku wielorodzinnym musi być TN-C. Innej opcji nie ma.

 • #20#20

  Dobry wieczór,
  dziękuję za wszystkie uwagi. Szczególnie te krytyczne. Ponieważ topik przedlicznikowy nie jest zaplombowany (? ) zastanawiam się czy jest sens go wymieniać na nadprądowy C25A.
  Poniżej zamieszczam poprawiony schemat, oczywiście do oceny.

  Dodam, że sugerowałem się tym: Link

 • #21#21

  micisek wrote:

  Ponieważ topik przedlicznikowy nie jest zaplombowany (? ) zastanawiam się czy jest sens go wymieniać na nadprądowy C25A.

  Dlaczego C25 - bo twoja dziewczyna ma na imię Celina?
  Ja kocham Danuty, dlatego używam D25.
  Zapewniam cie, że Danki lepiej się sprawdzają. (imieniny 15 czerwca).
  B25 od "Bronka" nie zlecam na przedlicznikowy- w żadnym wypadku.

 • #22#22

  Dalej jedna faza... Błędnie rozplanowane obwody i źle zabezpieczone.
  Tyle o tym piszemy na forum i za każdym razem, każdemu trzeba pisać to samo. Czy naprawdę tak trudno prześledzić tematy?

 • #23#23

  Bronek22 wrote:
  micisek wrote:

  Ponieważ topik przedlicznikowy nie jest zaplombowany (? ) zastanawiam się czy jest sens go wymieniać na nadprądowy C25A.


  B25 od "Bronka" nie zlecam na przedlicznikowy- w żadnym wypadku.

  Tak się zastanawiam czy aby nie pomyliłem forum, bo kolega Bronek22 robi "wycieczki"-jak mu się wydaje- po mojej dziewczynie a przecież nie znamy się osobiście. No i o gustach się nie dyskutuje:)
  Nie oczekuję wprost odpowiedzi, ale podpowiedzi. Wystarczy napisać, że np. "C25 na przedlicznikowe to złe rozwiązanie, (mimo że bardzo często spotykane), lepiej zasugerować, abym przyjrzał się ogranicznikom mocy lub pozostawić topikowy, aby zachować selektwność". Moim zdaniem krócej i konkretniej. Czy jest na to szansa? Bo jeśli ktoś będzie miał podobny problem i znajdzie ten post to zanim przez niego przejdzie to zapomni o co chodziło w nim na początku. Skutkiem tego założy podobny post i temat zacznie się wałkować.
  Niestety muszę pozostać przy jednej fazie, przynajmniej na razie (sprawy formalne dotyczące min. własności lokalu), ale być może przyszłościowo 3 fazy, stąd przewód 5x6mm2 Zdaję sobie sprawę, że obecnie tego typu instalacje robi się na większej liczbie zabezpieczeń, ale chciałbym się zmieścić w rozdzielnicy 12 modułowej.
  Poniżej poprawiony rysunek. I jeszcze kilka uwag, które powinienem dodać na początku:
  1- oświetlenie kuchnia i pokój są na 2 przewodach zasilających
  2- analogicznie dla gniazd: blat roboczy i łazienki,
  3- jak i oświetlenie łazienka przedpokój
  4- płyta nie będzie podłączona przez gniazdo

 • #24Krzysztof Reszka

  Moderator of Electrical engineering  #24

  Czy takie podłączenie ochronnika jak na rysunku przewiduje producent.

 • #25#25

  Cześć,
  był w mieszkaniu elektryk i pozostawił mi wytyczne dotyczące:
  1) klatki schodowej:
  -wymienić przewód od WLZ do pod podstaw przedlicznikowych 25A na YDY 3x4mm2
  -wymienić przewód zabezp. przedlicznikowego 25A do licznika oraz od licznika do rozdzielnicy mieszkaniowej na YDY 3x4mm2,
  -wymienić podstawę pod licznikiem na taką z wyprowadzonym "zerem"
  2) w rozdzielnicy mieszkaniowej zabudować:
  -wyłącznik różnicowoprądowy 1f 25A 30mA,
  -min. 2 obwody oświetleniowe zabezpieczone wyłącznikami S301 10A,
  -zabezpieczenia do gniazd wtykowych S301 16A
  -płyta grzewcza S301 20A-
  -wskaźnik obecności napięcia,
  -ogranicznik przepięć II stopnia.Oczywiście musi być projekt i pomiary rezystancji, skuteczności przeciwporażeniowej.Wytyczne są dla obecnego zapotrzebowania na moc.
  Aby uniknąć późniejszego kłucia ścian w przypadku zwiększenia mocy, chciałbym pozostać przy swoim zasilaniu 5x6mm2. Zresztą zgodnie z wytycznymi i tak nie zmieszczę się w rozdzielnicy 12 modułowej.
  A) Czy ZE nie będzie stawiał trudności jeśli będzie wyprowadzony przewód pod podstawę licznikową z niewykorzystanymi żyłami? Jak to rozwiązać?
  B) Czy jeśli w wytycznych nie ma nic o wymianie zabezpieczenia przedlicznikowego, to powinienem pozostać przy bezpieczniku topikowym?
  C) Jaka to podstawa z "zerem" wyprowadzonym?
  D) Zapominałem zapytać eklektyka o miejsce rozdziału na PE i N. Czy będzie to możliwe w rozdzielnicy, tak jak na rysunku? Dodam, że rozkręciłem osłonę od zacisków WLZ i nie ma tam ani 10mm2 Cu ani 16mm2 AL...
  Proszę więc o ponowne sprawdzenie rysunku.

  Z góry dziękuję za uwagi.
  Wiktor

Uwagi dotyczące instalacji Frigidaire Faa087s7a14

Bezpośredni link do pobrania Uwagi dotyczące instalacji Frigidaire Faa087s7a14

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Uwagi dotyczące instalacji Frigidaire Faa087s7a14