Szybkie instrukcje D Link Verizon Dsl 2750b

D-Link Verizon DSL 2750B to szybki router bezprzewodowy dostarczany przez firmę D-Link i Verizon. Jest on wyposażony w 4 porty Ethernet i przycisk WPS do łatwej i szybkiej konfiguracji sieci Wi-Fi. Router ten jest zgodny z technologią 802.11n, co pozwala na szybsze połączenia bezprzewodowe i osiąga prędkości do 300 Mbps. Jest to idealne rozwiązanie dla domów i małych biur, które potrzebują szybkiego połączenia internetowego. Router D-Link Verizon DSL 2750B ma również funkcję QoS (Quality of Service), która pozwala na zarządzanie ruchem sieciowym i zapewnia wysokiej jakości usługi internetowe.

Ostatnia aktualizacja: Szybkie instrukcje D Link Verizon Dsl 2750b

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

irek6311 01 Oct 2013 15:59 1422 0

Reply | New topic

 • #1Level 33  

  #1

  D-Link DSL-2750B V1. 0 Instrukcja obsługi en.

  Attachments:

  • D-LINK_DSL-2750B_V1. pdfDownload(3. 07 MB) Punkty: 1 for the user
 • Create an account, log in and become active in a forum and ads will not appear. You will receive points by participating in discussions.
  Join this discussion.

  Log in with Google

  • Home page
  • /
  • Forum Tuning PC Manuals computer hardware (motherboards, video cards, sound cards, etc. ) D-Link DSL-2750B V1. 0 Instrukcja obsługi en

D-Link DSL-2750B

Linksys E3000

Dlaczego D-Link DSL-2750B jest lepszy od Linksys E3000?

 • 2 więcej zewnętrznych anten?
  2vs0
 • Włączony IPv6?
 • Posiada ochronę DoS?
 • Włączony protokół synchronizacji czasu?
 • 215g lżejszy?
  236gvs451g
 • 3mm krótszy/a?
  32mmvs35mm
 • 52. 2mm cieńszy?
  127. 8mmvs180mm
 • 42. 2mm węższy/a?
  182. 8mmvs225mm

Dlaczego Linksys E3000 jest lepszy od D-Link DSL-2750B?

 • Posiada technologię dwupasmową?
 • Posiada przekaźnik DNS?
 • Posiada filtr URL?
 • Posiada WPA2 Enterprise?

Informacje ogólne

Dzięki większej liczbie portów LAN możesz podłączyć do sieci więcej komputerów, używając bezpośrednio kabli LAN.

Port WAN (Wider Area Network) najczęściej używany jest do podłączenia routera do Internetu. Używa się go również do połączenia z zewnętrzną siecią prywatną.

Urządzenie może pracować na otwartych przestrzeniach.

Posiadając więcej portów USB, możesz podłączyć więcej urządzeń.

Gdy jest objęty gwarancją producenta, możliwe jest uzyskanie wymiany w przypadku awarii. Uwaga: Może się to różnić w zależności od regionu.

Uważamy, że mniejsza waga jest lepsza, ponieważ lżejsze urządzenia są wygodniejsze do przenoszenia. Niższa waga jest również zaletą dla urządzeń gospodarstwa domowego, ponieważ ułatwia transport.

objętość

Nieznana. Pomóż nam, sugerując wartość. (D-Link DSL-2750B)

Objętość to ilość trójwymiarowej przestrzeni zamkniętej w obudowie produktu lub mówiąc prościej, przestrzeń zajmowana przez produkt.

Grubość (lub głębokość) produktu.

Szerokość reprezentuje poziomy wymiar produktu.

Wydajność

Wyższa prędkość maksymalna Wi-Fi skutkuje zwiększoną wydajnością pracy. Mierzy się ją w megabajtach na sekundę.

Urządzenia wspierające trzy pasma bezprzewodowe mają możliwość ulokowania większej ilości urządzeń w sieci i oferują wyższe prędkości (do 4, 000 Gbps w paśmie 5GHz). com/pl/d-link-dsl-2750b-vs-linksys-e3000/total-clock-speed">taktowanie zegara - CPU

Szybkość procesora wskazuje, ile cykli przetwarzania na sekundę może wykonać procesor, biorąc pod uwagę wszystkie jego rdzenie (jednostki przetwarzania). Oblicza się go przez dodanie częstotliwości taktowania każdego rdzenia lub, w przypadku procesorów wielordzeniowych wykorzystujących różne mikroarchitektury, każdej grupy rdzeni.

Wersje Wi-Fi obsługiwane przez urządzenie.

Urządzenia dwupasmowe, dzięki najnowszemu pasmu 5 GHz potrafią przesyłać dane szybciej, wykorzystując bieżące standardy (n. p. 802. 11n, 802. 11ac). Jeśli potrzeba, potrafią one skorzystać ze starszego pasma 2. 4GHz. com/pl/d-link-dsl-2750b-vs-linksys-e3000/ram">RAM

Pamięć o dostępie swobodnym (RAM) jest formą pamięci ulotnej używanej do przechowywania aktualnie używanych danych roboczych i kodu maszynowego. Jest to szybki, tymczasowy magazyn wirtualny, który można odczytywać i zmieniać w dowolnej kolejności, umożliwiając w ten sposób szybkie przetwarzanie danych.

Urządzenie ma wejście na zewnętrzną kartę pamięci (np. SD lub micro SD), co pozwala na rozszerzenie wewnętrznej pamieci za pomocą dodatkowych modułów. Dzieki wyjmowalnej karcie można również łatwo uzyskac dostęp do zapisanych na niej dokumentów lub fotografii.

Dzięki przekaźnikowi DNS lub buforowaniu DNS router przez krótki czas przechowuje odpowiedzi na zapytania. Oznacza to, że to samo zapytanie powróci z szybszą odpowiedzią jeśli powtórzy się je z innego komputera w tej samej sieci.

Pamięć wewnętrzna odnosi się do wbudowanej pamięci dostępnej w urządzeniu na dane systemowe, aplikacje i dane generowane przez użytkownika. Dzięki dużej ilości pamięci wewnętrznej możesz zapisać więcej plików i aplikacji na swoim urządzeniu.

Antenty

Większa liczba anten wpływa na zwiększenie siły sygnału. Anteny zewnętrzne można rozkładać i zmieniać ich ustawienie, aby polepszyć jakość sygnału, lub jeśli potrzeba wymienić ją na dłuższą.

Jeśli antena nie jest nam potrzebna to możemy ją odinstalować, lub wymienić na dłuższą jeśli zajdzie taka potrzeba.

Większa liczba anten wpływa na zwiększenie siły sygnału. Urządzenia z wewnętrznymi antenami zazwyczaj zajmują mniej miejsca.

Zabezpieczenie

Zapora sieciowa chroni sieci komputerowe przed nieupoważnionym dostępem.

Ochrona DoS chroni zawartość sieci przed atakami DoS (Denial of Service). Ogromna ilość sieci z wnioskami serwerów spowalnia ogólny ruch i może powodować potencjalne, długotrwałe przerwy.

WPA3 to metoda łączenia się z siecią Wi-Fi, która jest bezpieczniejsza niż poprzedni protokół (WPA2). Poszczególne dane są lepiej zaszyfrowane, a hakerom trudniej jest zdobyć hasło za pomocą ataku typu brute force.

Ta funkcja routera przeznaczona jest do uwierzytelniania indywidualnych użytkowników serwera zewnętrznego posługujących się nazwą użytkownika i hasłem. Jest to bardziej bezpieczne i kompleksowe rozwiązanie niż WPA.

Metoda WPA2-PSK polega na ochronie twojej sieci przy wykorzystaniu WPA2 (Wi-Fi Protected Access 2) oraz hasła Pre-Shared Key (PSK). Zostało to zaprojektowane z myślą o użytkownikach domowych nie posiadających serwera uwierzytelniania trybu enterprise.

Jest to funkcja ochrony, w której dostęp do sieci przyznaje się urządzeniom opartym na ich unikalnym adresie MAC. Zwiększa to ochronę, jednak może być ryzykowne w przypadku utraty urządzenia.

Możesz aktywować L2TP Passthrough. L2TP (Layer 2 Tunneling Protocol) to protokół VPN (Virtual Private Network) do bezpiecznego transportowania przez Internet danych z jednego urządzenia do drugiego.

Możesz aktywować IPsec Passthrough, aby pozwolić zaszyfrowanym/uwierzytelnionym danym IPsec (IP Security Protocol) bezpośrednio przejść przez router, uruchamiając tym samym wzmożoną ochronę.

Cała ruch przychodzący zostanie zablokowany, z wyjątkiem tych jednostek, które zostały zaznaczone w sekcji Stateful Packet Inspection (SPI). Pomaga to w ochronie twojej sieci przed niechcianym ruchem.

Funkcje

IPv6 to nowsza wersja protokołu internetowego. IPv6 pracuje jako oddzielna sieć dla IPv4 i może pomieścić więcej adresów IP i więcej funkcji.

Zwykle router nadaje sygnał Wi-Fi we wszystkich kierunkach. Korzystając z technologii beamforming (kształtowania wiązki), router wykrywa, gdzie znajduje się Twoje urządzenie i skupia silniejszy sygnał w tym kierunku, co zapewnia lepsze połączenie.

Jeśli używasz kilku z tych routerów, mogą one łączyć się ze sobą, aby zapewnić większy obszar zasięgu Wi-Fi. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz duży dom lub mieszkanie.

Istnieje dedykowana aplikacja na smartfony przeznaczona do użytku z urządzeniem.

Kompatybilność cloud pozwala ci zdalnie kontrolować działanie urządzenia przy użyciu smartfona, tabletu lub innego przenośnego urządzenia internetowego.

Urządzenia bezprzewodowe pozwalają użytkownikom na wolność poruszania.

Wszystkie certyfikat DLNA produkty są kompatybilne ze sobą. Gdy różne urządzenia są podłączone do tej samej sieci, dane mogą być przesyłane z łatwością pomiędzy nimi.

Universal Plug n Play (UPnP) to zbiór protokołów sieciowych, które pozwalają urządzeniom podłączonym do sieci, takim jak komputery osobiste, drukarki, bramy internetowe, puntkom dostępu do Wi-Fi i urządzeniom przenośnym na wyszukanie się nawzajem i wymianę informacji w sieci.

Dzięki Jakości Usług (QoS) możesz zoptymalizować wydajność decydując który ruch uznać za priorytetowy, gdy nastąpi zator. Możesz zdecydować ktory ruch jest ważny opierając się na takich rzeczach jak adres IP i typ usług internetowych.

Najlepszy/najlepsza w kategorii routery?

Asus ROG Rapture GT-AXE16000

Asus ROG Rapture GT-AX11000 Pro

Asus ROG Rapture GT-AX6000

Pokaż wszystko

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

SlomkaCK 18 Oct 2015 09:25 1068

 • #1Level 10  

  #1

  Mam problem z połączeniem, które zawiesza się? nie wiem dokładnie

  Łącze netia - router główny D-link DSL 2750B na górze ( do niego netia podpięta) na dole Netgear D-1500 dom parter + piętro routery kablem połączone - przez 4 lata ta konfiguracja działała dobrze, dopóki nie padł stary ASMAX netii i TP linkProblem polega na tym że po wifi trudno się połączyć z siecią, czasem kilka razy potrzeba rozłączyć połączenie mimo że jest ok żeby zadziałało, czasem niezbędny jest reset komputera i routera
  w sumie w sieci są 4 laptopy, telewizor i 2 telefony (telefony i tv były bo właściwie od kupienia nowych routerów nie działa połączenie, mimo iż pokazuje na telefonach że połączenie jest, facebook się uaktalnia, ale już wyszukiwarki nie działają, TV ma komunikat że połączono z siecią ale nie z internetem)TV samsung więc jakiś android pewnie, telefony to lumia 625 i 920, aktualizacje przeprowadzone, w samsungu powiedzieli żeby sprawdzić sieć i jak nie pomoże to reklamować TV ale mi to wygląda na siećSSID na obu routerach był taki sam, hasło takie samo ale SSID zmieniłem i też nie pomogło
  serwer DHCP wyłączony na routerze tym na dolejeden z laptopów podczas rozmów na skype szwagierka podpina kablem żeby jej nie urywało i wtedy wszystko gramyślę że gdzieś popełniam błąd przy konfiguracjiProszę o pomoc

 • Helpful post

  #2bogiebogLevel 43  #2

  Jak routery podłączone?
  Do jakich portów idzie kabel między routerami?powinno być(router1)(lan) ==== (wan)(router2)

 • #3#3

  bogiebog wrote:

  Jak routery podłączone?(router1)(lan) ==== (wan)(router2)

  Było różnie, u góry w D linku nie widzę portów WAN, na dole w Netgearze port 2 jest LAN/WAN
  Tak teraz podłączyłem i zobaczymy co będzieEdycja: Telewizor nadal połączono z siecią ale nie z internetem:/
  Może być coś z kanałami lub szyfrowaniem dostępu do Wifi?? TKIP czy AES może to mieć różnice?

 • #4#4

  Router1? jaki Lan IP?
  Router2? jaki lan IP?- kombinacja 3-ech pierwszcy octetów tych adresów musi być różna.
  - router2 musi mieć załączone DHCP serwerverpokaż Status stronę z obu routerów, tak aby były widoczne WAN IP, LAN IP.

 • #5#5

  bogiebog wrote:

  Router1? jaki Lan IP?pokaż Status stronę z obu routerów, tak aby były widoczne WAN IP, LAN IP.

  Mam nadzieje że o to chodzi, w netgearze nie znalazłem takiego statusu
  Tak jakby te sprawy z portami pomogły trochę przy podłączaniu komputerów do sieci i internetu ale może akurat taki fartTV dalej nie ma dostępu do internetu tyle że chwilę miał bo się zauktalizował

 • #6#6

  bogiebog wrote:

  - kombinacja 3-ech pierwszcy octetów tych adresów musi być różna.

  zmień lan ip R2 na 192. 168. 33. 1Dodano po 1 [minuty]:

  bogiebog wrote:

  (router1)(lan) ==== (wan)(router2)

  Dodano po 30 [sekundy]:

  wygląda że mamy dialog głuchego ze ślepym,
  autor sobie a ja sobie, każdy swoją rzepkę skrobie.

  Dodano po 1 [minuty]:

  R2 - wan konfiguracja na 'client dhcp'

  Dodano po 1 [minuty]:

  NT to adsl router?
  tak? R2 ustaw jako AP
  - zmień lan ip na 192. 1. 221
  - wyłącz DHCP serwer
  - R1(lan) ==== (lan)R2

 • #7#7

  bogiebog wrote:
  bogiebog wrote:

  - kombinacja 3-ech pierwszcy octetów tych adresów musi być różna.
  autor sobie a ja sobie, każdy swoją rzepkę skrobie.Dodano po 1 [minuty]:

  R2 - wan konfiguracja na 'client dhcp'NT to adsl router?
  - R1(lan) ==== (lan)R2

  tutaj to nie wiem o co Ci chodzi
  DLink to główny router podpiety do neta
  Netgear to router podpiety po kablu do DLinka, netgear rozsyła sygnał do TV i 2 komorek które nie odbierają, łączą się z siecią, ale nie mają internetu
  jaśniej pisz gdzie te lan ip zmieniać, bo nie jarzę za bardzopo zastosowanii narazie do tego co napisałeś, przy włączeniu kompa internet działa od ręki, zobaczymy jak będzie dalej

  bogiebog wrote:

  (router1)(lan) ==== (wan)(router2)

  ja to rozumiem tak że w routerze DLink podpietym do netii mam w porcie lan podpiety kabel z którego idzie internet do portu WAN/LAN w routerze Netgear który rozdaje neta na dole, DLINK jest głównym routerem do neta podpietym

 • #8#8

  Wygląda że NG to router z dwoma funkcjami, ADSL i DSLustaw NG wg podręcznika strona 18, Setup your router for cable fiber service
  Zmień LAN IP w/g Manage your Modem Router's LAN IP address - ustaw 192. 1podłącz(dlink)(lan) ===== (wan)NG

 • #9#9

  bogiebog wrote:

  Wygląda że NG to router z dwoma funkcjami, ADSL i DSL(dlink)(lan) ===== (wan)NG

  Zrobione ale nie pomogło
  Przy okazji okazało się że serwer DHCP był włączony
  teraz mój lapek łączy się bez problemu (zobaczymy ile) Win 8. 1 ale drugi Win 7 ma dalej problem i z jednym i z drugim routerem, telefony i TV dalej nie łączą się z rotuterem NG ale z jak telefeon jest w zasięgu Dlinka to internet działaZastanawiam się czy nie pokopałem konfguracji routera NG jest jakiś poradnik jak to powinno być zrobione??

 • #10#10

  SlomkaCK wrote:

  Zastanawiam się czy nie pokopałem konfguracji routera NG jest jakiś poradnik jak to powinno być zrobione??

  Zawsze możesz przywrócić ustawiena fabryczne i zacząć od początku.

Szybkie instrukcje D Link Verizon Dsl 2750b

Bezpośredni link do pobrania Szybkie instrukcje D Link Verizon Dsl 2750b

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Szybkie instrukcje D Link Verizon Dsl 2750b