Rozszerzony podręcznik użytkownika Hitachi Rac 18sx8

Rozszerzony podręcznik użytkownika Hitachi Rac 18sx8 oferuje przydatne informacje dotyczące obsługi tego urządzenia. Podręcznik zawiera szczegółowe informacje dotyczące wszystkich elementów i funkcji urządzenia, w tym opis czynności i instrukcje dokładnie opisujące kroki, które należy wykonać, aby w pełni wykorzystać możliwości urządzenia. Podręcznik zawiera również informacje dotyczące konserwacji, naprawy i diagnostyki urządzenia, aby pomóc użytkownikom w utrzymaniu urządzenia w dobrym stanie i w pełni wykorzystać jego możliwości.

Ostatnia aktualizacja: Rozszerzony podręcznik użytkownika Hitachi Rac 18sx8

Na stronie znajdują się materiały, które powstały ze środków Unii Europejskiej w ramachEuropejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007−2013 oraz ProgramOperacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014−2020)

Urządzenia zewnętrzne:RAC-18WEF, RAC-25WEF, RAC-35WEF, RAC-50WEF

Urządzenia wewnętrzne:RAK-15QEF, RAK-18REF, RAK-25REF, RAK-35REF, RAK-50REF

Sterowanie:RAR-7PE1

Podręczniki ikatalogi techniczne wformacie PDF

Biblioteka BIM

Odkryj naszą bazę obiektów BIM dla Twojego projektu

Przejdź do strony

Data dodania: 22. 04. 2011

W dniach 9–10 marca w Białobrzegach nad Zalewem Zegrzyńskim firma Tempcold z siedzibą w Warszawie zorganizowała dla swoich partnerów szkolenie produktowe urządzeń Hitachi. Pierwszego dnia została przedstawiona szeroka oferta produktowa mono- i multisplit, VRF, chillerów oraz pomp ciepła powietrze/woda. Drugi dzień poświęcony został na szczegółowe omówienie zagadnień związanych z programowaniem i obsługą sterowników do systemów multisplit oraz VRF.

Firma Hitachi, jako koncern, znajdująca się w pierwszej czterdziestce największych firm świata, zatrudnia 400 tys. pracowników na całym świecie. W zeszłym roku obchodziła 100-lecie. Jej przychód za rok 2009 r. wynosił 100 miliardów dolarów. Produkuje ponad 20 tys. różnych produktów. Poza fabrykami w Azji posiada również fabrykę pod Barceloną.

Podczas pierwszej części szkolenia Pierre-Rene Milz – regionalny dyrektor sprzedaży Hitachi, przybliżył uczestnikom produkty Hitachi w segmencie HVAC. Bardzo starannie zostały omówione jednostki wewnętrzne i zewnętrzne wchodzące w systemy multisplit (Utopia ES, Utopia IVX) oraz VRF SetFree (Mini SetFree, FSNM, FSXN, FSN2). Godnym zwrócenia uwagi rozwiązaniem jest fakt, że te same jednostki wewnętrzne mogą być wykorzystane zarówno w systemie multisplit, jak i VRF.

W systemie Utopia ES (Economy Small Idea) o wydajnościach od 5 do 25 kW (urządzenia 20 i 25 kW są dwuwentylatorowe) można podłączyć do 3 jednostek wewnętrznych.

System Utopia IVX (410) jest to obecnie najbardziej zaawansowany multisplit firmy Hitachi pracujący na czynniku R410A. Jego wydajność sięga od 7 do 30 kW z możliwością podłączenia 4 jednostek wewnętrznych i sterowaniem każdej indywidualnie.

Mini SetFree to system do maksymalnie 5 jednostek wewnętrznych, o wydajnościach 8÷14 kW.

Warto zwrócić uwagę na system FSNM o kompaktowych wymiarach i wydajnościach pomiędzy 22 a 33 kW oraz z obniżonym poziom hałasu. Maksymalna waga jednostki zewnętrznej wynosi zaledwie 173 kg.

Układy FSXN świetnie nadają się zarówno do systemu dwu- jak i trzyrurowego. Posiadają zwiększoną wielkość orurowania z 300 do 1000 m. Modułowy system pozwala na łączenie jednostek w układ o łącznej wydajności od 22 do 150 kW. Moduły można ze sobą łączyć w układzie o łącznej wydajności od 22 do 150 kW.

FSN2 o najlepszych wartościach COP i EER. Wydajność od 22 do 135 kW.

Omówione zostały również monosplity SUMMIT, a wśród nich flagowy model Hitachi – SX Premium charakteryzujący się wysokimi wartościami EER=6, 0, a COP aż 6, 13 (dla jednostki RAS-18SX8/RAC-18SX8 o wydajności 2, 5 kW). SX Premium posiada także system oczyszczania powietrza z kurzu, grzybów, zapachów, wirusów i bakterii. Pozwala zachować wysoką czystość powietrza również dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej do łopatek i wewnętrznej powierzchni urządzenia.

Pierre-Rene Milz, Jerzy Szulc, Thomas Loesken, Maciej Szulc

Drugi dzień wykładów na temat sterowników poprowadził pan Thomas Loesken.

Na szkolenie zostało zaproszonych ponad 90 gości. Dwa dni minęły w ciepłej i radosnej atmosferze, o co starannie dbali wszyscy pracownicy firmy Tempcold z Jerzym Szulcem – założycielem i prezesem na czele.

Polska firma Tempcold, należąca do międzynarodowego koncernu Ahlsell, świadczy usługi z zakresu projektowania, dostawy, wykonawstwa oraz serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. W swojej ofercie posiada produkty nie tylko firmy Hitachi lecz również KCC, Clivent, B. A. C., Atisa, Copeland, HiRef, Innova, Termocold i in.

Jesienią tego roku Tempcold będzie obchodzić 40-lecie istnienia.

Rozszerzony podręcznik użytkownika Hitachi Rac 18sx8

Bezpośredni link do pobrania Rozszerzony podręcznik użytkownika Hitachi Rac 18sx8

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Rozszerzony podręcznik użytkownika Hitachi Rac 18sx8