Rozpoczęcie pracy z systemem Asus Cubx E

Wchodząc w świat systemu Asus Cubx E, możesz odkryć szerokie możliwości, jakie oferuje. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i łatwemu w użyciu narzędziom, możesz szybko uzyskać dostęp do wszystkich funkcji systemu. System działa na zasadzie modułów, które można łatwo łączyć i dostosowywać do potrzeb użytkownika. Ponadto, system oferuje wiele narzędzi wspomagających pracę, takich jak aplikacje do komunikacji, wizualizacje danych i narzędzia do tworzenia aplikacji. Wszystkie te funkcje są łatwo dostępne, dzięki czemu możesz zacząć pracę z systemem Asus Cubx E w kilka minut.

Ostatnia aktualizacja: Rozpoczęcie pracy z systemem Asus Cubx E

Czym jest system operacyjny Microsoft Windows 11?

Windows 11 jest kolejną główną wersją systemu operacyjnego (OS) Windows, której wydanie Microsoft planuje na koniec 2021 roku. Microsoft nie wypuszczał na rynek nowej wersji systemu Windows od 6 lat, ponieważ system operacyjny Windows 10 był stale aktualizowany. Więcej informacji dostępnych jest poniżej, w części poświęconej często zadawanym pytaniom (FAQ) o Windows 11.

Jaka jest różnica między systemami Windows 10 i Windows 11?

System Windows 11 posiada wszystkie możliwości i zabezpieczenia systemu Windows 10 oraz przeprojektowany i odświeżony wygląd. Pojawiają się także nowe narzędzia, dźwięki i aplikacje. Każdy szczegół został przemyślany. Wszystko to składa się dla Ciebie na odświeżające wrażenia z korzystania z komputera.

Kiedy można kupić komputer ze wstępnie zainstalowanym systemem Windows 11?

Komputery ze wstępnie zainstalowanym systemem Windows 11 będą dostępne przed końcem 2021 roku.

Czy moje akcesoria będą działać z systemem Windows 11?

Jeśli posiadane akcesoria działały w systemie Windows 10 i spełniają wymagania systemu Windows 11, powinny działać pod systemem Windows 11. Jeśli chcesz się upewnić, skontaktuj się z producentem akcesoriów.

Chcę teraz kupić komputer. Czy będę mieć możliwość zainstalować później system Windows 11?

Większość sprzedawanych obecnie komputerów z systemem Windows 10 będzie można uaktualnić do systemu Windows 11. Aby możliwe było uaktualnienie komputera do systemu Windows 11, musi on spełniać minimalne specyfikacje sprzętowe, a do niektórych funkcji wymagany jest określony sprzęt. Plan wprowadzenia uaktualnienia jest wciąż finalizowany, ale ma się rozpocząć pod koniec 2021 roku i trwać do 2022 roku. Konkretne przedziały czasowe różnią się w zależności od urządzenia.

Kiedy będzie można uaktualnić urządzenie z systemem Windows 10 do systemu Windows 11?

Jeśli istniejący komputer z systemem Windows 10 jest wyposażony w najnowszą wersję systemu Windows 10 i spełnia minimalne specyfikacje sprzętowe, będzie można go uaktualnić do systemu Windows 11. Plan wprowadzania uaktualnienia jest wciąż finalizowany, ale dla większości urządzeń używanych już dziś, spodziewamy się, że będzie ona gotowa na początku 2022 roku. Nie wszystkie komputery z systemem Windows 10, które kwalifikują się do uaktualnienia do systemu Windows 11, otrzymają możliwość uaktualnienia w tym samym czasie.  Aby sprawdzić, czy komputer kwalifikuje się do uaktualnienia, można pobrać i uruchomić aplikację PC Health Check. Po rozpoczęciu akcji uaktualniania możesz sprawdzić, czy jest ono gotowe dla Twojego urządzenia, przechodząc do Settings (ustawienia) > Windows Updates (aktualizacje systemu Windows). 

Jakie są minimalne wymagania sprzętowe dla systemu Windows 11?

Minimalne wymagania sprzętowe są dostępne tutaj.

Skąd mam wiedzieć, czy mój obecny komputer z systemem Windows 10 spełnia wymagania sprzętowe dla systemu Windows 11?

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój komputer spełnia minimalne wymagania, możesz pobrać i uruchomić aplikację PC Health Check, aby określić, czy Twój komputer kwalifikuje się do uaktualnienia do systemu Windows 11.

Co zrobić, jeśli mój komputer nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych? Czy mogę unowocześnić osprzęt mojego komputera?

Jeżeli korzystasz z produktu ASUS (na przykład: notebooka, komputera stacjonarnego lub komputera All-in-One), jego osprzęt nie nadaje się do unowocześnienia. (takie jak procesor, TPM itp. )

Co zrobić, jeśli mój komputer nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych? Czy mogę pozostać przy systemie Windows 10?

Tak! Windows 10 nadal jest wspaniałą wersją systemu Windows. Microsoft zobowiązał się do wspierania systemu Windows 10 do 14 października 2025 roku.

Skąd będę wiedzieć, kiedy uaktualnienie będzie dostępne dla mojego komputera z systemem Windows 10?

Uaktualnianie do systemu Windows 11 rozpocznie się pod koniec 2021 roku i będzie kontynuowana do 2022 roku. W tym czasie będziemy przeprowadzać zakulisowe testy i walidację dla twojego konkretnego komputera. Usługa Windows Update poinformuje, czy i kiedy komputer będzie się kwalifikował. Możesz to sprawdzić przechodząc do Settings (ustawienia) > Windows Update.

Ile kosztuje uaktualnienie z systemu Windows 10 do systemu Windows 11?

To nic nie kosztuje. Ale tylko komputery z systemem Windows 10, które działają na najbardziej aktualnej wersji systemu Windows 10 i spełniają minimalne specyfikacje sprzętowe, będą mogły przeprowadzić uaktualnienie. Możesz sprawdzić, czy masz najnowsze aktualizacje dla systemu Windows 10 w Settings (ustawienia) > Windows Update.

Jaka jest różnica między uaktualnieniem a aktualizacją?

Aktualizacja może zawierać poprawki błędów i zabezpieczeń oraz nowe funkcje w danej wersji systemu Windows. Mają one tendencję do rozwijania się w ciągu roku. Uaktualnienie to zmiana wersji — na przykład przejście z systemu Windows 10 na system Windows 11 lub zmiana edycji z Windows Home na Windows Pro.

Jak długo będzie trwała oferta bezpłatnego uaktualnienia?

Oferta bezpłatnego uaktualnienia nie ma określonej daty zakończenia dla kwalifikujących się systemów. Microsoft zastrzega sobie jednak prawo do ostatecznego zakończenia wsparcia dla darmowej oferty. Ta data końcowa nie będzie wcześniejsza niż rok od dnia ogłoszenia ogólnej dostępności.

Czy mogę nadal korzystać z systemu Windows 10?

Tak. Nie musisz uaktualniać systemu do wersji Windows 11. Microsoft będzie wspierał system Windows 10 do 14 października 2025 roku.

Jeżeli odrzucę uaktualnienie, to czy mogę zmienić zdanie i przeprowadzić uaktualnienie później?

Tak. Jeżeli oferta uaktualnienia została przez Ciebie początkowo odrzucona, uaktualnienie możesz przeprowadzić, przechodząc do Settings (ustawienia) > Windows Update.

Czy system Windows 11 zajmuje więcej miejsca na dysku mojego komputera niż system Windows 10?

Nie. Windows 11 i Windows 10 wymagają mniej więcej tyle samo miejsca na dysku. Podczas procesu uaktualniania wymagane jest jednak dodatkowe miejsce. System Windows wyczyści to dodatkowe miejsce na dysku około 10 dni po zakończeniu uaktualnienia.

Czy Windows 11 zastąpi Windows 10?

Windows 11 to najnowsza wersja systemu Windows. Microsoft będzie jednak wspierał system Windows 10 do 14 października 2025 roku.

Co się stanie z moimi plikami po uaktualnieniu do systemu Windows 11?

Domyślnie, wszystkie pliki i dane zostaną przeniesione. Zalecamy jednak utworzenie kopii zapasowej plików przed instalacją. Dowiedz się więcej o usłudze tworzenia kopii zapasowej folderów komputera w OneDrive.

Czy po uaktualnieniu mogę powrócić do systemu Windows 10, jeśli nie podoba mi się system Windows 11?

Tak. Po zainstalowaniu uaktualnienia do systemu Windows 11 można w ciągu 10 dni powrócić do systemu Windows 10, zachowując przy tym pliki i dane, które zostały przeniesione. Po upływie 10 dni należy utworzyć kopię zapasową danych i przeprowadzić "czystą instalację", aby powrócić do systemu Windows 10.

Jeśli potrzebujesz wrócić do systemu Windows 10 po upływie 10 dni od aktualizacji do Windows 11, skontaktuj się ze Wsparciem technicznym ASUS, aby uzyskać więcej informacji.

Uwaga: W przypadku laptopów i desktopów dla graczy możesz użyć narzędzia ASUS Recovery, aby przywrócić system do ustawień fabrycznych. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o Wprowadzeniu do ustawień fabrycznych MyASUS (ASUS Recovery).

Czy po uaktualnieniu mogę wrócić do systemu Windows 10, jeśli nie spodoba mi się system Windows 11?

Tak. Po zainstalowaniu uaktualnienia do systemu Windows 11 przez 10 dni można powrócić do systemu Windows 10, zachowując pliki i dane, które zostały przeniesione. Po upływie 10 dni należy utworzyć kopię zapasową danych i przeprowadzić "czyszczenie instalacji", aby powrócić do systemu Windows 10.

Jak długo trwa instalacja systemu Windows 11?

Pobieranie i instalowanie systemu Windows 11 będzie najprawdopodobniej trwało dłużej niż typowa aktualizacja funkcji systemu Windows 10. Podczas pobierania systemu Windows 11 możesz korzystać z komputera, a następnie możesz zaplanować instalację w określonym czasie, kiedy nie planujesz korzystać z komputera.

Czy mogę uaktualnić komputer z systemem Windows 10 do systemu Windows 11, jeśli pracuję w trybie S?

Jeśli komputer spełnia minimalne specyfikacje sprzętowe, można uaktualnić system Windows 10 Home Edition w trybie S do systemu Windows 11 Home Edition w trybie S. Jeśli na komputerze z systemem Windows 10 jest uruchomiona edycja Pro w trybie S, w celu uaktualnienia do systemu Windows 11 Pro należy przełączyć się z trybu S. System Windows 11 Pro Edition nie jest dostępny w trybie S.

Czy na naprawdę starym komputerze można uruchomić system Windows 11?

Aby sprawdzić, czy komputer kwalifikuje się do uaktualnienia do systemu Windows 11, można pobrać i uruchomić aplikację 

Powyższe informacje pochodzą od firmy Microsoft; więcej informacji można znaleźć na witrynie internetowej Windows 11 firmy Microsoft.

Jeżeli korzystasz z urządzeń Windows w biznesie, więcej informacji możesz uzyskać zapoznając się częścią poświęconą często zadawanym pytaniom (FAQ) poniżej: 

 • Skąd będę wiedzieć, kiedy uaktualnienie do Windows 11 będzie dostępne dla mojego komputera z systemem Windows 10?
  Microsoft prześle powiadomienie, gdy tylko twój komputer zostanie przetestowany i zakwalifikowany do darmowego uaktualnienia. Możesz także uruchomić usługę Windows Update, aby zweryfikować tę kwestię samodzielnie. Pamiętaj, że do całkowitego zakończenia uaktualnienia konieczne jest pobranie zasobów o dużym rozmiarze. Dostawca usług internetowych może w określonych lokalizacjach naliczać stosowne opłaty.
 • Jaką edycję systemu Windows 11 otrzymam po uaktualnieniu?
  Uaktualnienie do Windows 11 obejmuje tę samą edycję, co w przypadku system Windows 10. Urządzenia z zainstalowanym systemem w wersji Windows 10 Pro zostaną uaktualnione do systemu w wersji Windows 11 Pro. Urządzenia pracujące pod systemem w wersji Windows 10 Enterprise zostaną uaktualnione do systemu w wersji Windows 11 Enterprise. Windows 11 Pro nie będzie oferowany w wersji Windows 11 Pro S, dlatego celem uaktualnienia należy przełączyć się z trybu S.
 • Które urządzenia i programy są kompatybilne?
  Oczekuje się, że większość oprogramowania i akcesoriów, które pracowały z systemem Windows 10, będą pracowały z systemem Windows 11. Szczegółowe informacje na temat danych produktów można uzyskać od wydawcy oprogramowania lub producenta akcesoriów.
 • Czy moje aplikacje, oprogramowani i programy, które mam zainstalowane pod systemem Windows 10 będą działały pod systemem Windows 11? Czy program AppAssure jest kompatybilny z Windows 11?
  Tak. Jednym z priorytetów Microsoft jest to, aby aplikacje współdziałały z najnowszą wersją naszego oprogramowania, dlatego system Windows 11 był tworzony z myślą o kompatybilności. Jednym ze zobowiązań Microsoft jest to, aby aplikacje działające pod systemami Windows 7/8. 1/10 działały także pod systemem Windows 11. Jeżeli korzystasz z AppAssure, Microsoft pomoże nieodpłatnie w zagwarantowaniu kompatybilności. AppAssure to usługa, która pomaga klientom rozwiązywać problemy z aplikacjami, które mogą się pojawić wraz z uruchomieniem najnowszej wersji oprogramowania Microsoft. Usługa AppAssure jest dostępna nieodpłatnie dla zakwalifikowanych klientów, którzy dysponują co najmniej 150 licencjami. Więcej informacji na temat wymogów dotyczących kwalifikacji, zapoznaj się treścią tej strony. Odwiedź stronę AppAssure i zaloguj się, aby przesłać swój wniosek o wsparcie dla dedykowanego menedżera AppAssure. Jeżeli masz problemy z prezesłaniem wniosku o wsparcie, prześlij wiadomość na adres ACHELP@microsoft. com, a jeden z członków zespołu Microsoft udzieli Ci pomocy.
 • W przypadku systemu Windows 10 Microsoft zmusił mnie do wprowadzenia znaczących zmian w moich procesach IT, podejściu do zarządzania i wykorzystywanych narzędziach. Wprowadzenia jakich zmian będzie ode mnie oczekiwane w przypadku nowej wersji systemu?
  Windows 11 jest oparty na tych samych fundamentach, co Windows 10, dlatego będzie obsługiwał te same narzędzia do zarządzania, z których korzystasz pod systemem Windows 10.
 • Co to obwieszczenie oznacza dla systemu Windows 10?
  System Windows 10 będzie wspierany do 14 października 2025 r., tak jak zostało to oryginalnie zakomunikowane. Klienci korzystający z wydań objętych długookresową usługą serwisową (LTSC i LTSB) będą wspierani także po ogłoszonej dacie końca wsparcia.
 • Jak wygląda ścieżka aktualizacji z Windows 10 do Windows 11? W mojej organizacji nadal korzystamy z systemu Windows 7 na niektórych urządzeniach. Jeżeli te urządzenia spełnią wymagania sprzętowe, to czyich systemy będzie można uaktualnić do wersji Windows 11?
  Większość dostępnych obecnie w sprzedaży urządzeń może zostać uaktualniona do wersji Windows 11. Wyboru będzie można dokonać spośród następujących opcji: uaktualnienie, wyczyszczenie instalacji lub zainstalowania Windows 10 celem uaktualnienia do Windows 11. W przypadku urządzeń z systemem Windows 7, które spełniają wymogi sprzętowe, musisz wyczyścić instalację lub zainstalować nowszą wersję systemu celem bezpośredniego uaktualnienia do wersji Windows 11.
 • Jakie są korzyści i wartościowe propozycje dla przyszłych użytkowników systemu Windows 11 Enterprise?
  Windows 11 to znajomy, ale odświeżony interfejs, który pozwala zwiększać produktywność i poprawia wrażenia użytkowników końcowych ze współpracy, zachowując jednocześnie spójność zarządzania IT urządzeniami.
 • Jak wygląda proces aktywacji i dostarczania uaktualnienia dla moich zdalnych użytkowników? Czy jest taki sam, jak w przypadku systemu Windows 10?
  System Windows 11 został stworzony na bazie tego samego jądra, co system Windows 10, dlatego twoje wrażenia z korzystania z nowego systemu będą podobne do wrażeń już Ci znanych.
 • Korzystam z funkcji autopilotażu systemu Windows do przygotowywania urządzeń dla użytkowników końcowych. Czy funkcja Windows AutoPilot będzie dostępna pod systemem Windows 11?
  Tak. Funkcja Windows AutoPilot dla urządzeń z systemem Windows 11 będzie dostępna.
 • Czy wszystkie programy bezpieczeństwa dostarczane przez zewnętrznych wydawców oprogramowania będą działały pod systemem Windows 11, tak jak działają pod systemem Windows 10? Czy muszę uaktualniać te rozwiązania do najnowszych wersji zanim będą działały pod systemem Windows 11, tak jak działają pod systemem Windows 10, by zagwarantować ich kompatybilność z systemem Windows 11?

Powyższe informacje pochodzą od firmy Microsoft; więcej informacji można znaleźć na witrynie internetowej Windows 11 dla biznesu firmy Microsoft.

Wykonaj poniższe czynności, aby rozpocząć tworzenie na swoim
XPPen Artist 16 (2. generacja)

Krok 1:

Podłącz kable.

Krok 2:

Krok 3:

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby skonfigurować
wyświetlacz graficznym Artist 16 (2. generacji).

Podłącz kable.

Połączenie USB-C

Podłącz ekran piórkowy do komputera za pomocą kabla USB-C do USB-C.

Połączenie kablowe 3 w 1

a. Podłącz kabel USB do wyświetlacza, a następnie podłącz kabel HDMI oraz czarny i czerwony kabel USB do komputera. com/Uploads/images/product/detail/20170828/Artist12_2nd/Getting/Con2-2-pic1. jpg" alt=""/>

b. Podłącz kabel USB do wyświetlacza i podłącz kabel HDMI i czarny USB do komputera, a następnie podłącz czerwony kabel USB do przedłużacza i adaptera USB i podłącz go do gniazdka elektrycznego. com/Uploads/images/product/detail/20170828/Artist12_2nd/Getting/Con2-2-pic2. jpg" alt=""/>

Połączenie ze smartfonem

Podłącz wyświetlacz graficzny do smartfona za pomocą kabla USB-C do USB-C. Podłącz kabel USB do wyświetlacza, a następnie podłącz czerwony przewód USB do przedłużacza i adaptera USB i podłącz go do gniazdka elektrycznego. com/Uploads/images/product/detail/20170828/Artist12_2nd/Getting/Con2-3-pic1. jpg" alt=""/>

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

synek03 21 Oct 2009 19:17 1497

 • #1Level 10  

  #1

  Witam.
  Mam takie pytanie. Jak wykonać aktualizacje bios na tej płycie żeby chodził tualatin 1. 4? asus update nie chce zrobić, dyskietek nie posiadam a pendrive nie chce bootowac.

  co poradzicie?

 • #2tronic1

  IT specialist  #2

  To co masz nagrać na dyskietkę nagraj na płytę CD. Płyta musi być bootowalna. Jak to zrobić znajdziesz na forum.

 • #3#3

  tronic1 wrote:

  To co masz nagrać na dyskietkę nagraj na płytę CD.

  jak mam zrobic plyte z dosem;d skoro jak robie bootowalnego pendrivera to robie mu formata i wgrywam dosa a tu jak?

 • #4Kolobos#4

  Uzyj wyszukiwarki to sie dowiesz, temat byl poruszany wiele razy.

 • #5#5

  No właśnie. Pisałem że znajdziesz na forum albo na Googlach jak zrobić bootowalną płytę. Zrób coś sam w twoim temacie.

 • #6mat_edLevel 43  #6

  Jak już wyżej napisano. W dziale FAQ znajdziesz instrukcję. Regulamin p. 8. 1, 16.

Rozpoczęcie pracy z systemem Asus Cubx E

Bezpośredni link do pobrania Rozpoczęcie pracy z systemem Asus Cubx E

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Rozpoczęcie pracy z systemem Asus Cubx E